streetwear

Streetwear – trendy w modzie

Streetwear, Street wear – zwał jak chciał

„Moda przemija, styl pozostaje” – mawiała Coco Chanel, a streetwear jest najlepszym dowodem na prawdziwość tego stwierdzenia. Odzieżą można zadziwiać świat, szokować, inspirować a nawet dawać do myślenia. Ubranie jest dla wielu ludzi formą ucieczki od „czegoś”, to język ciała, który przekazuje światu nasze nastawienie. Nie może to być więzienie ani ciała ani umysłu. Projektanci mody eksperymentują w tej materii na wszelkie możliwe sposoby z mniejszym lub większym powodzeniem. O większym można mówić, kiedy następuje powrót – na przykład do lat 90-tych. Bo zwyczajnie tęsknimy za stylem tamtych lat – sportowym, luźnym, wygodnym i niebanalnym.

Supermodny Streetwear

Styl zawsze tworzymy sobie sami, modę natomiast oferują nam projektanci. Element mody streetwear to obowiązkowy ciuch dzisiejszych stylizacji. Fakt ten można śmiało stwierdzić przemykając przez codzienne tłumy napotkanych ludzi na nie tylko miejskich ulicach. Na szczęście wiek tutaj nie istnieje. Gdyż zarówno młody koleś szybujący na deskorolce do skateparku jak również dojrzała kobieta spacerująca po parku zdrojowym cenią sobie ponad wszystko wygodę i komfort. Przebojowe zaś nastolatki zwracają szczególną uwagę na dodatkowe elementy dekoracyjne w postaci ciekawych i oryginalnych nadruków kwiatów i innych kształtów. Bawią się kolorami i można je odważnie nazwać architektami designu. Każdy kreuje siebie w taki sposób, aby czuć się zwyczajnie mówiąc dobrze. Ubiorem przecież można zatuszować kompleksy, pokazać światu swoje mocne strony i dzięki tej drugiej skórze wytworzyć sobie dobrą energię.

Streetwear’owy sklep

W co warto doposażyć naszą szafę, aby nigdy w niej nie zabrakło tzw. ulubionego ciuszka? Dużą popularnością cieszą się ubrania oversize. Przyduży tshirt czy luźna bluza to przez wielu najbardziej umiłowane okrycie ciała, które łamie wszelkie bariery, a tym samym odblokowuje nasz mózg, za którym podąża reszta ciała. Współczesny na topie outfit tworzy połączenie nadzwyczaj wygodnych spodni ze ściągaczem z bluzą hoodie, która nigdy nie wychodzi z mody, szczególnie w streetwearowej stylizacji. Kombinacja taka idealnie sprawdza się na siłowni, na joggingu, w górach, na co dzień i w chmurach. Każdy też dobierze odpowiedni egzemplarz dla siebie, jednobarwną  konwencjonalną, z kapturem lub też nadrukowaną i niosącą przesłanie w kosmos. Streetwear bazuje bowiem na klasykach, jakimi są wyżej wspomniane bluzy, t-shirty i sportowe jeansy.

Brak tagów